Modré z nebe vám nesneseme, ale můžeme vás k němu přiblížit. Vidět svět z výšky je návykové a dává pocit svobody. Z lásky a nadšení k letectví vznikla v roce 2003 rodinná firma Blue Sky Service, kde vášeň k létání vznikla u dědečka a pohltila již několik generací.

NAŠE LETECKÁ ZÁKLADNA

Adresa: Letiště Brno-Tuřany 904/1
627 00 Brno

Telefon: +420 777 449 974

 

POBOČKA SLOVENSKO

Adresa: Letiště Trnava – Boleráz
Letisko 263, 919 08 Boleráz

Telefon: +421 944 030 599

Image Alt

Obchodní pilot vrtulníku s licencí CPL(H)

  /  Obchodní pilot vrtulníku s licencí CPL(H)
Blue sky service

Obchodní pilot vrtulníku s licencí CPL(H)

Tento letecký výcvik je základní podmínkou, pokud zvažujete stát se profesionálním pilotem vrtulníku a provádět komerční lety za úplatu, jinak řečeno si létáním vydělávat. Na rozdíl od soukromých pilotů musí budoucí profesionál postupně získat několik dodatečných kvalifikací a po odlétání dostatečného množství hodin projít právě výcvikem obchodního pilota.

Obchodní licence (společně s příslušnou typovou kvalifikací) umožňuje létat jako velitel jednopilotních vrtulníků v obchodní letecké přepravě.

Obsah leteckého výcviku

Výcvikový kurz pro obchodní piloty vrtulníků zahrnuje celkem 30 letových hodin s instruktorem. Pokud ještě nemáte kvalifikaci pro lety v noci NIGHT(H), počítejte navíc s 5 letovými hodinami.

Vstupní požadavky

  • 18 let
  • Zdravotní způsobilost 1. třídy
  • Celkový nálet alespoň 155 hodin, z toho 50 hodin jako velitel vrtulníku
  • Doklad o absolvování teoretického kurzu CPL(H), nebo potvrzení o zapsání do teoretického kurzu ATPL(H) a absolvování alespoň poloviny výuky