Modré z nebe vám nesneseme, ale můžeme vás k němu přiblížit. Vidět svět z výšky je návykové a dává pocit svobody. Z lásky a nadšení k letectví vznikla v roce 2003 rodinná firma Blue Sky Service, kde vášeň k létání vznikla u dědečka a pohltila již několik generací.

NAŠE LETECKÁ ZÁKLADNA

Adresa: Letiště Brno-Tuřany 904/1
627 00 Brno

Telefon: +420 777 449 974

 

POBOČKA SLOVENSKO

Adresa: Letiště Trnava – Boleráz
Letisko 263, 919 08 Boleráz

Telefon: +421 944 030 599

Image Alt

Vícemotorové letouny – MEP(A)

  /  Vícemotorové letouny – MEP(A)
Blue sky service

Vícemotorové letouny – MEP(A)

Pro ty, kteří už mají zkušenosti s pilotováním jednomotorových letounů a chtěli by své kompetence posunout o kousek dál, je určen náš výcvikový kurz vícemotorových letounů. Naučíme vás létat s dvoumotorovým letounem L-200 Morava. Kromě toho, že jej budete umět profesionálně ovládat, osvojíte si i nouzové postupy nutné pro krizové situace.

Absolvováním tohoto kurzu získáte třídní kvalifikaci pro vícemotorové pístové letouny MEP (Multi-Engine Piston), která je zpravidla jedním z nutných požadavků při přechodu na proudová dopravní letadla.

Obsah leteckého výcviku

Letový výcvik pro vícemotorové letouny zahrnuje 7 hodin teoretické přípravy, kde se detailně seznámíte s technickými specifikacemi a rozdíly ve fungování jedno- a dvoumotorových letounů. Následuje praktická část s 6 letovými hodinami.

Vstupní požadavky

  • 18 let
  • Zdravotní způsobilost 1. nebo 2. třídy
  • Minimálně pilotní průkaz s licencí PPL(A)
  • Celkový nálet min. 70 hodin jako velitel letounu