Modré z nebe vám nesneseme, ale můžeme vás k němu přiblížit. Vidět svět z výšky je návykové a dává pocit svobody. Z lásky a nadšení k letectví vznikla v roce 2003 rodinná firma Blue Sky Service, kde vášeň k létání vznikla u dědečka a pohltila již několik generací.

NAŠE LETECKÁ ZÁKLADNA

Adresa: Letiště Brno-Tuřany 904/1
627 00 Brno

Telefon: +420 777 449 974

 

POBOČKA SLOVENSKO

Adresa: Letiště Trnava – Boleráz
Letisko 263, 919 08 Boleráz

Telefon: +421 944 030 599

Image Alt

Létání podle přístrojů – IR(A)

  /  Létání podle přístrojů – IR(A)
Blue sky service

Létání podle přístrojů – IR(A)

Doplňkový vzdělávací kurz pro piloty, kteří chtějí rozšířit své letecké schopnosti o létání podle navigačních přístrojů. Po úspěšném dokončení budete moci létat i za horších povětrnostních podmínek.

Část tohoto kurzu je možné absolvovat na letovém simulátoru, a tím snížit celkovou cenu za letecký výcvik. Pokud však preferujete praxi v oblacích, je možné celý výcvik realizovat v letounu.

V letecké škole Blue Sky Service nabízíme výcvik na jednomotorovém i vícemotorovém letounu, včetně případné konverze IR(SEP) – IR(MEP).

Obsah leteckého výcviku

Pro kvalifikaci IR(SEP) pro jednomotorové letouny je celková doba výcviku 50 letových hodin, z toho až 35 hodin na simulátoru.

Pro kvalifikace IR(MEP) pro vícemotorové letouny je celková doba výcviku 55 letových hodin, z toho až 45 hodin na simulátoru.

Vstupní požadavky

  • 18 let
  • Zdravotní způsobilost 1. třídy, nebo 2. třídy s audiometrickým vyšetřením
  • Pilotní průkaz PPL(A) s noční doložkou, nebo CPL(A)
  • Složená zkouška z letecké angličtiny úrovně ICAO Level 4 nebo vyšší
  • Absolvování teoretického kurzu IR(A)