Modré z nebe vám nesneseme, ale můžeme vás k němu přiblížit. Vidět svět z výšky je návykové a dává pocit svobody. Z lásky a nadšení k letectví vznikla v roce 2003 rodinná firma Blue Sky Service, kde vášeň k létání vznikla u dědečka a pohltila již několik generací.

NAŠE LETECKÁ ZÁKLADNA

Adresa: Letiště Brno-Tuřany 904/1
627 00 Brno

Telefon: +420 777 449 974

 

POBOČKA SLOVENSKO

Adresa: Letiště Trnava – Boleráz
Letisko 263, 919 08 Boleráz

Telefon: +421 944 030 599

Image Alt

Obchodní pilot letounů s licencí CPL(A)

  /  Obchodní pilot letounů s licencí CPL(A)
Blue sky service

Obchodní pilot letounů s licencí CPL(A)

Pilotní licence CPL(A) je nutnou podmínkou pro všechny profesionální piloty, kteří chtějí používat letouny pro komerční účely – tedy pro přepravu osob za úplatu. Po úspěšném dokončení tohoto leteckého výcviku budete moci ve spojení s příslušnou kvalifikací létat jako velitel jednopilotních letadel v obchodní letecké přepravě, případně jako druhý pilot na vícepilotních letounech (včetně dopravních letadel).

Obsah leteckého výcviku

Praktický výcvik zahrnuje celkem 25 letových hodin. Pod dohledem zkušeného instruktora budete zlepšovat své pilotní dovednosti a trénovat řešení nouzových situací za letu.

Vstupní požadavky

  • 18 let
  • Zdravotní způsobilost 1. nebo 2. třídy
  • Celkový nálet alespoň 150 hodin (před provedením závěrečné zkoušky dovednosti musí být celkový nálet alespoň 200 hodin)
  • Pilotní průkaz CPL(A), ATPL(A), případně PPL(A), navíc s certifikátem o složení teoretické zkoušky pro CPL(A) a nálet 200 hodin – z toho 150 hodin jako velitel letadla
  • Doklad o absolvování teoretického kurzu CPL(A) nebo potvrzení o zapsání do teoretického kurzu ATPL(A) a absolvování alespoň poloviny výuky